Jak správně vybrat kancelářskou židli

Vybíráme kancelářskou židli

Na výběr kancelářské židle, která je se stolem nejdůležitější kancelářský nábytek je vhodné se zaměřit trochu důkladněji, už jen z důvodu, že v sedavé poloze při zaměstnání trávíme mnoho času. Výběrem vhodné kancelářské židle se dá předejít bolestem zad a nesprávné sezení také ovlivňuje naší produktivitu. Správný výběr pomůže oddálit únavu a ulehčí zátěž meziobratlové ploténky a má vhodnější vliv na páteř.

Co by měla splňovat kvalitní kancelářská židle?

Kvalitní kancelářská židle by měla splňovat hned několik kritérií. V první řadě by měla být židle pevná a pohodlná. Důležitá je také stabilní základna, ideálně s pěti rameny podvozku, tak aby se židle nepřevrátila. Určitě uvítáte židli na kolečkách, u které je třeba si dát pozor na to, aby se kolečka nezadrhávala a měla plynulý chod.

Při trávení většího času na kancelářské židli je vhodné

Pokud na židli trávíte mnoho času, je dobré zvolit židli s područkami, které šetří ruce a ramena. Pro zaměstnání u kterého se sedí více, jak osm hodin je vhodné u kancelářské židle vzít na vědomí výškově nastavitelný opěrák, v lepším případě i nastavitelnou část pro bederní páteř. Židle by měla umožnit přesné nastavení pro svého uživatele, tak aby odpovídala výšce sedícího. Na místě je také zvolit hlavovou opěrku, díky které ulehčíte krční páteři.

Materiál a barva kancelářské židle

Pří výběru je vhodné zhodnotit materiál kancelářské židle. Potahová část by měla být na dotyk příjemná a měla by být z takového materiálu, který bude odolný proti odření a také by neměl být náročný na údržbu. Co se výběru barvy týče, tu například můžeme zvolit podle barvy interiéru kancelářských prostor, nebo podle barvy ostatního kancelářského vybavení.

Nejlevnější neznamená kvalitní

U financí ohledně kancelářských židlí je důležité vzít na vědomí že nejde o vyhazování peněz, ale především o zdraví, které jak jistě víte máme jen jedno. 

Je obecně známo že první zakoupené židle nejsou takové kvality, kterou by klient očekával,z toho důvodu je při druhém nákupu si dát pozor a vycházet z doporučení popsaném výše.