Jídelní židle

Židle do moderního i klasického interiéru, do bytu i do restaurace

Jídelní židle tvoří náš hlavní sortiment. Umíme nabídnout stovky různých modelů a provedení, které jsou vhodné jak pro použití v domácnosti tak pro použití v restauracích, kavárnách, jídelnách, cukrárnách. Většina jídelních židlí v naší nabídce je stohovatelná a určená pro vysoké zatížení. Nechybí ani zahradní židle a křesílka vhodná pro venkovní použití.

PLASTOVÉ ŽIDLE

Plastové židle jsou odolné, lehké a dobře se udržují. Díky tomu se hodí do restaurací, kaváren a cukráren, na terasy a venkovní zahrádky.

plastove jidelni zidleMezi hlavní přednosti plastových židlí patří nepřeberné množství různých tvarů a barev, nízká hmotnost a snadná údržba. Konstrukce může být celoplastová nebo kovová s plastovým sedákem. Pro výrobu se používá několik druhů plastů, které jsou dnes díky dlouholetému vývoji na velmi vysoké úrovni. Mezi nejběžnější patří polypropylen, který je houževnatý a pevný a často se používá u židlí určených pro venkovní použití. K ušlechtilejším plastům patří akrylátypolykarbonáty, které umožňují výrobu židlí transparentních nebo ve vysokém lesku.

Výhoda plastových židlí spočívá v tom, že vstřikováním plastu lze vyrobit v zásadě libovolný tvar, a to i velmi komplikovaný. Správně navržená židle je také lehká ale zárověň velmi pevná. Kromě toho je výhodou i velmi široký výběr barev a odstínů.

ZNAČKY

pedrali logo smgaber logo sminfiniti logo smnardi logo smcontral logo smcolico logo smmidj logo sm
 

DŘEVĚNÉ ŽIDLE

Židle s dřevěnou konstrukcí patří trvale mezi nejoblíbenější. Předností je použití přírodních materiálů a dlouhá životnost.

drevene jidelni zidleKostra dřevěné židle bývá nejčastěji vyrobena z masivního bukového dřeva, které má nejlepší mechanické vlastnosti, používá se ale také dřevo dubové nebo jasanové. Jídelní židle z měkkého dřeva jako je např. borovice nebo smrk mají výrazně nižší pevnost a proto doporučujeme se takovýmto výrobkům vyhnout.

Povrchová úprava může být provedena mořením v několika základních odstínech, zpravidla odstín přírodní, wengé (tmavě hnědá), třešeň nebo ořech, nebo lakem v různých barvách. S ohledem na různé požadavky zákazníků umíme dodat i surové kostry židlí bez namoření, které se dokončují přesně podle zadaných požadavků.

Sedáky se nejčastěji vyrábějí z pevné překližky, která může mít stejnou povrchovou úpravu jako židle nebo slouží jako nosné jádro k očalounění . Velmi moderní je v současné době kombinace dřeva a plastu, přičemž sedák je plastový a nohy dřevěné. odkaz

 

PŘEKLIŽKOVÉ ŽIDLE

Pevnost překližkové skořepiny spolu s kovovýma nohama činí tyto židle velmi bitelné a odolné, takže jsou ideální volbou do prostor s vysokým zatížením.

preklizkove jidelni zidlePřekližkové židle, nazývané téžskořepinové, mají sedák a opěrák vyroběný z ohýbané překližky, zpravidla v kombinaci s kovovýma nohama. Výhodou překližky je její vysoká pevnost v ohybu ale také její pružnost, díky které opěradlo není úplně tuhé a při opření příjemně pruží. Překližka bývá podýhovaná v různých odstínech a dekorech nebo lakovaná.

Samostatnou kategorii tvoří židle se skořepinou vyrobenou z 3D tvarované překližky. Jedná se o moderní technologii, která za použití speciálních lepidel a mikrovlnného ohřevu dokáže ohýbat překližku ve všech směrech a umožňuje tak vytvořit velmi rozmanité tvary. Skvělým příkladem je křesílko LOOP, které má nejen originální design, ale je i velmi pohodlné.

Odolnost a dlouhá životnost předurčuje překližkové židle do prostorů s vysokým zatížením jako jsou jídelny, restaurace nebo konferenční sály, a všude tam, kde dochází k časté manipulace se židlemi. odkaz

 

ČALOUNĚNÉ ŽIDLE

Čalouněné jídelní židle nabízejí nejvyšší komfort, který je však vykoupen náročnější údržbou.

calounene jidelni zidleTyto židle mají čalouněný sedák, resp. i opěrák, nejčastěji v kombinaci s dřevěnýma nebo kovovýma nohama. Mohou být také celočalouněné vč. nohou. Čalouněné židle poskytují nejvyšší komfort sezení jsou však náročnější na údržbu a je u nich vyšší riziko poškození nebo trvalého znečištění potahového materiálu.

Potahové materiály používané pro čalounění židlí mohou být umělé i přírodní, obvykle je na výběr látka, koženka nebo pravá kůže. Další oblíbenou možností je obšívání silnou kůží "Cuoio" s výrazným stehováním. Cuoio existuje kromě pravé kůže také jako "regenerovaná kůže" což označuje materiál vyrobený z pravé kůže, z horších částí a odřezků, které jsou rozemlety a za pomoci pojiva znovu vylisovány do větších celků.

Kvalita a odolnost potahového materiálu je u židlí jedním z nejdůležitějších parametrů. Hodnotí se zejména otětuvzdornost, neboli odolnost proti prošoupání. Uvádí se tzv. Martindaleovi cykly, hodnota by se měla pohybovat v řádech desítek tisíc, u kvalitních potahových materiálů i více než 100tis. cyklů.

Mnoho výrobců nabízí také možnost, aby zákazník dodal vlastní potahový materiál, minimální množství pro objednávku je v takovém příadě 6-10ks. odkaz

ZNAČKY

pedrali logo smgaber logo sminfiniti logo smlabbate logo smcolico logo smmidj logo sm
 

KOVOVÉ ŽIDLE

Mezi přednosti kovových židlí patří vysoká pevnost, dlouhá životnost i možnost venkovního použití.

kovove jidelni zidleŽidle s kovovou kostrou, sedákem a opěrákem, které bývají určené pro venkovní použití. Podle výrobní technologie možno rozdělit na kované a odlévané. Kov bývá na povrchu nejčastěji opatřen práškovou barvou (komaxitem), která velmi dobře odolává vodě a vlivům počasí, případně bezbarvým lakem. Často se používá také eloxovaný hliník, který je lehký a nepodléhá korozi.

Povrchová úprava kovových částí

  • chrom - lesklý povrch, není vhodný pro venkovní použití
  • satinato - kartáčovaná ocel - matný povrch, vzhled jako nerez, není vhodný pro venkovní použití
  • nerez - zpravidla matný povrch, příp. leský, pro venkovní použití
  • prášková barva (komaxit) - může být v různých odstínech, pro venkovní nebo pouze vnitřní použití
  • hliník - eloxovaný, leštěný, kartáčovaný, může být pro venkovní použití
 

Jídelní židle v e-shopu