Překližkové jídelní židle

PŘEKLIŽKOVÉ ŽIDLE

Pevnost překližkové skořepiny spolu s kovovýma nohama činí tyto židle velmi bitelné a odolné, takže jsou ideální volbou do prostor s vysokým zatížením.

preklizkove jidelni zidlePřekližkové židle, nazývané téžskořepinové, mají sedák a opěrák vyroběný z ohýbané překližky, zpravidla v kombinaci s kovovýma nohama. Výhodou překližky je její vysoká pevnost v ohybu ale také její pružnost, díky které opěradlo není úplně tuhé a při opření příjemně pruží. Překližka bývá podýhovaná v různých odstínech a dekorech nebo lakovaná.

Samostatnou kategorii tvoří židle se skořepinou vyrobenou z 3D tvarované překližky. Jedná se o moderní technologii, která za použití speciálních lepidel a mikrovlnného ohřevu dokáže ohýbat překližku ve všech směrech a umožňuje tak vytvořit velmi rozmanité tvary. Skvělým příkladem je křesílko LOOP, které má nejen originální design, ale je i velmi pohodlné.

Odolnost a dlouhá životnost předurčuje překližkové židle do prostorů s vysokým zatížením jako jsou jídelny, restaurace nebo konferenční sály, a všude tam, kde dochází k časté manipulace se židlemi.