Dřevěné jídelní židle

DŘEVĚNÉ ŽIDLE

Židle s dřevěnou konstrukcí patří trvale mezi nejoblíbenější. Předností je použití přírodních materiálů a dlouhá životnost.

drevene jidelni zidleKostra dřevěné židle bývá nejčastěji vyrobena z masivního bukového dřeva, které má nejlepší mechanické vlastnosti, používá se ale také dřevo dubové nebo jasanové. Jídelní židle z měkkého dřeva jako je např. borovice nebo smrk mají výrazně nižší pevnost a proto doporučujeme se takovýmto výrobkům vyhnout.

Povrchová úprava může být provedena mořením v několika základních odstínech, zpravidla odstín přírodní, wengé (tmavě hnědá), třešeň nebo ořech, nebo lakem v různých barvách. S ohledem na různé požadavky zákazníků umíme dodat i surové kostry židlí bez namoření, které se dokončují přesně podle zadaných požadavků.

Sedáky se nejčastěji vyrábějí z pevné překližky, která může mít stejnou povrchovou úpravu jako židle nebo slouží jako nosné jádro k očalounění . Velmi moderní je v současné době kombinace dřeva a plastu, přičemž sedák je plastový a nohy dřevěné.