Výhody nábytku z masivu

Klasický nábytek z masivního dřeva má stále co nabídnout

masiv1Moderní doba nám dnes každému dává na výběr nespočet možností, jak se rozhodnout. Nejinak tomu je i při výběru nábytku a interiéru vašeho bytu.  Abychom Vám alespoň z části pomohli nábytek vybrat, uvedeme několik výhod, kterými disponujeme nábytek z masivu, který je taktéž v naší nabídce.

Obvykle ten, kdo si pořizuje nábytek z masívu, má k dřevu velmi silný vztah a preferuje ho nad ostatními druhy nábytku. Je však nábytek z masívu skutečně lepší nebo není? Zde přinášíme několik důvodů, které svědčí pro nábytek z masívu.

1) Dlouhá životnost a dlouhodobé uchování kvality nábytku

Zatímco běžný nábytek z dřevotřísky je náchylný k rozbití nebo rozviklání, nábytek z masivu je pevný a odolný díky zpracování tradiční stolařskou technologií. Masiv je charakteristický svou dlouhověkostí, což potvrzuji i odborníci ve svých studiích, podle kterých nábytek z masivu vydrží až desetkrát déle než běžný nábytek z lamina.

2) Snadná úprava povrchu

V případě, že dojde k poškození nábytku, doporučujeme použití transparentních nebo tvrdých vosků od některé z renomovaných značek. Dejte si pozor, aby vosky byly zdravotně nezávadné. Při poškozeni stačí místo lokálně přebrousit a pak znovu navoskovat.

3) Masiv je dlouhodobě levnější

Je pravdou, že počáteční náklady na pořízení nábytku z masívu jsou oproti běžnému nábytku z dřevotřísky vyšší. Není tedy pochyb o tom, že z krátkodobého hlediska je výhodnější pořídit dřevotřískový nábytek. Pokud ale máte zájem o nábytek, který bude sloužit několik let bez výraznějších změn na jeho kvalitě, přikloníte se k masívu, protože bude ekonomicky výhodnější.

4) Zdravotní nezávadnost

masiv2Na první pohled se zdravotní nezávadnost může zdát jako naprostá samozřejmost, ale není tomu vždy tak. Nábytek zmasivu je řazen jako "nejzdravější" nábytek, protože se z něj neuvolňují žádné nežádoucí či rakovinotvorné látky jako jsou formaldehydy apod. Právě formaldehydy jsou obsaženy v pojivech pro dřevotřískové materiály. Díky tomu je často doporučován i dětem a alergikům.

5) Specifická vůně

Při nákupu a následném umístění nábytku z masívu teprve dojde na pravé kouzlo, které má pouze tento typ nábytku. Celým prostorem se rozšíří ta nenapodobitelná vůně, kterou je charakteristické dřevo a pryskyřice. Typická vůně dřeva je zachována velice dlouhou dobu, a proto se nemusíte bát, že byste o nastolenou harmonii přírody rychle přišli.

 

Napište nám a podělte se o svoje zkušenosti s nábytkem z masívu.

Autor: ak-nabytek.cz