Jaký nábytek vybrat do kanceláře?

Vybíráme nábytek do kanceláře

V kanceláři trávíte velkou část dne a tomu by mělo být uzpůsobené její vybavení. Kancelářský nábytek by měl být funkční a zároveň musí vypadat dobře. Ve špatně zařízené místnosti se vám jistě nebude pracovat dobře. Zapomínat by se nemělo ani na použitou barvu v kanceláři. Obecně platí, že by se pro kancelář neměly volit příliš tmavé barvy, naopak osvědčené barvy jsou bledě modrá, bílá a zelená.

Sedací nábytek do kanceláře

Pokud pracujete v kanceláři, je dobré investovat do kvalitní židle. U kancelářské židle je velice důležité dynamické sezení neboli možnost měnit sklon sezení. Jestli máte sebe a svou páteř rádi, vyberte si takovou židli, která poskytne páteři oporu. Při sezení je dobré myslet i na své ruce a nohy. Chcete-li snížit napětí v zápěstí, loktech i ramenech můžete si pořídit podvěsnou klávesnici s područkou. Pokud máte špatnou výšku vašeho stolu, může se stát, že vaše nohy nedosáhnou na zem. Pokud tento problém nevyřešíte například podložkou pod nohy, může dojít k otékání noh, špatnému prokrvování a tvorbě křečových žil.

Kancelářské stoly

Pracovní stůl je nezbytností a v žádné kanceláři nesmí chybět. Měl by být dostatečně vysoký a přitom dodržet pravidla ergonomie, především správný odstup mezi sedákem židle a pracovní deskou stolu, který by měl být mezi 27 – 29 cm. Jestliže přemýšlíte nad zvoleným materiálem, pamatujte, že na stůl nikdy nepatří sklo. To bude studené na dotek a může tvořit nepříjemné odlesky světla. Nelze opomenout ani možnost snadného připojení na elektrickou či počítačovou síť. Ideální řešení představuje výklopná kabelová průchodka, pod kterou jsou umístěny zásuvky či konektory. Doporučujeme nepodceňovat počet zásuvek, protože moderní techniky, kterou používáme, je stále více.

kancelarsky nabytek Han 02kancelarsky nabytek Han 06kancelarsky nabytek Han 10kancelarsky nabytek Han 16kancelarsky nabytek Han 17

Úložné prostory

V kanceláři, ale i domácí pracovně se časem nahromadí plno dokumentů, které je potřeba někam uskladnit. Většinou se jedná o nejvýraznější prvky kanceláře, neměl by se tedy jejich výběr podceňovat. Nevybírejte pouze podle úložného místa, ale zaměřte se i na to, zda máte radši otevřené či zavřené komody. Velice zajímavé jsou úložné kontejnery, které můžete umístit hned vedle stolu a získáte tak šikovného pomocníka, díky kterému budete mít to nejdůležitější stále při ruce.